[FilterScript] [0.3d] Youtube Player 2r74r68
[FilterScript] [0.3d] Youtube Player 2r74r68


NE-AM MUTAT PE BNYROMANIA.COM !!!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 [FilterScript] [0.3d] Youtube Player

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
bLaCky.
Membru Forum
Membru Forum
bLaCky.

Mesaje : 124
Data de inscriere : 22/04/2012
Varsta : 26
Localizare : Valcea

[FilterScript] [0.3d] Youtube Player Empty
MesajSubiect: [FilterScript] [0.3d] Youtube Player   [FilterScript] [0.3d] Youtube Player EmptyMier Mai 23, 2012 4:16 am

Info:

Prin folosirea acestui filterscript vei [Merit ban permanent ca injur] pune muzica de pe youtube direct pe serverul tau. Unicul lucru care trebuie sa il faci este sa incarci filterscript-ul!
Acest FilterScript foloseste PAWN Function PlayerAudioStreamForPlayer de la SA-MP 0.3d pentru a reda melodiile pe serverl tau. Nu ai nevoie de nimic altceva decat aceasta versiune de SA-MP pentru client/server.

Caracteristici:

- Play for yourself: Folosind aceasta optiune, poti face stream la o melodie/sunet pentru tine insuti (Persona care o foloseste)
- Play for someone: Aceasta optiune iti permite sa redai o melodie pentru un ID anume. V-a trebuii sa pui link-ul de pe YouTube dupa care vei fi intrebat pentru care ID vrei sa redai sunetul acestui link. (Atentie: In versiunea actuala(1.0) poti sa redai o melodie DOAR PENTRU UN SINGUR ID in acelasi timp, asta insemna ca pentru a reda o melodie pentru 3 ID-uri diferite, v-a trebui sa folosesti aceasta optiune de 3 ori, odata pentru fiecare din ele.)
- Play for a location: Poti reda o melodie intr'o anume location + radius.
- Play for all: Nu sunt prea multe de spus pentru aceasta optiune, faci stream la melodie pentru toate persoanele de pe server.

Comenzi:

/youtube - Aceasta comanda v-a deschide dialogul principal al acestui filterscript. ATENTIE, trebuie sa fii logat ca si RCON Admin pentru a folosi aceasta comanda.
/stopu2b - Aceasta comanda v-a opri streamingul melodie curente (chiar si daca nu este redata folosind acest filterscript). Prima data am scriptat comanda /stop dar apoi am decis sa o schimb pentru ca unele servere folosesc deja comanda asta pentru alte scripturi.

In curand..:
Am lansat versiunea 1.0 pentru a avea niste pareri si comentarii despre aceasta. Versiunea urmatoare v-a fi lansata foarte curand (depinde de timpul meu liber). Aceasta v-a include printre altele urmatoarele lucruri:

- TinyURL links for stream - Sunt de acord ca este urat sa vezi un link foarte lung pentru streamingul fiecarei melodii, in versiunea urmatoare o sa adaug TinyURL support, pentru streaming links.
- InfoBox - Un dialog(MSG_BOX) cu informatii despre melodia redata...nume, durata, cine a pus'o...etc

Bugs:

Nimic (inca)

Video (Acest video nu a fost facut de mine ci de un user care a probat filterscript-ul, asa ca am sa va rog sa nu faceti post pentru a critica video-ul)

https://www.youtube.com/watch?v=6dly-iV62SM

Credits:

Mie(usrb1n) pentru acest FilterScript.
Youtube-mp3 pentru video conversion


Descarca:
http://pastebin.com/RMVWdtzj ---- asta este paste bin
http://www.mediafire.com/?785cl2j4ixc2end ----- asta este pentru downloadat
Sus In jos
MAXYMUSS
GameMaster
GameMaster
avatar

Mesaje : 68
Data de inscriere : 13/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Ploiesti

[FilterScript] [0.3d] Youtube Player Empty
MesajSubiect: Re: [FilterScript] [0.3d] Youtube Player   [FilterScript] [0.3d] Youtube Player EmptyMier Iun 06, 2012 12:28 pm

gj grash
Sus In jos
 

[FilterScript] [0.3d] Youtube Player

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» [Model]Reclamatie Admin/GameMaster/Player
» [Head Admin(6)]DrAgOsElU-Player Ajutati

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BlackGaming ^ GTA :: Tutoriale + Resurse-
Distribuiţi|

[FilterScript] [0.3d] Youtube Player

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
bLaCky.
[FilterScript] [0.3d] Youtube Player Icon_user_offline

bLaCky.

Membru Forum
Rank: Membru Forum
Mesaje : 124
Data de inscriere : 22/04/2012
Varsta : 26
Localizare : Valcea
[FilterScript] [0.3d] Youtube Player Empty
MesajSubiect: [FilterScript] [0.3d] Youtube Player [FilterScript] [0.3d] Youtube Player EmptyMier Mai 23, 2012 4:16 am

Info:

Prin folosirea acestui filterscript vei [Merit ban permanent ca injur] pune muzica de pe youtube direct pe serverul tau. Unicul lucru care trebuie sa il faci este sa incarci filterscript-ul!
Acest FilterScript foloseste PAWN Function PlayerAudioStreamForPlayer de la SA-MP 0.3d pentru a reda melodiile pe serverl tau. Nu ai nevoie de nimic altceva decat aceasta versiune de SA-MP pentru client/server.

Caracteristici:

- Play for yourself: Folosind aceasta optiune, poti face stream la o melodie/sunet pentru tine insuti (Persona care o foloseste)
- Play for someone: Aceasta optiune iti permite sa redai o melodie pentru un ID anume. V-a trebuii sa pui link-ul de pe YouTube dupa care vei fi intrebat pentru care ID vrei sa redai sunetul acestui link. (Atentie: In versiunea actuala(1.0) poti sa redai o melodie DOAR PENTRU UN SINGUR ID in acelasi timp, asta insemna ca pentru a reda o melodie pentru 3 ID-uri diferite, v-a trebui sa folosesti aceasta optiune de 3 ori, odata pentru fiecare din ele.)
- Play for a location: Poti reda o melodie intr'o anume location + radius.
- Play for all: Nu sunt prea multe de spus pentru aceasta optiune, faci stream la melodie pentru toate persoanele de pe server.

Comenzi:

/youtube - Aceasta comanda v-a deschide dialogul principal al acestui filterscript. ATENTIE, trebuie sa fii logat ca si RCON Admin pentru a folosi aceasta comanda.
/stopu2b - Aceasta comanda v-a opri streamingul melodie curente (chiar si daca nu este redata folosind acest filterscript). Prima data am scriptat comanda /stop dar apoi am decis sa o schimb pentru ca unele servere folosesc deja comanda asta pentru alte scripturi.

In curand..:
Am lansat versiunea 1.0 pentru a avea niste pareri si comentarii despre aceasta. Versiunea urmatoare v-a fi lansata foarte curand (depinde de timpul meu liber). Aceasta v-a include printre altele urmatoarele lucruri:

- TinyURL links for stream - Sunt de acord ca este urat sa vezi un link foarte lung pentru streamingul fiecarei melodii, in versiunea urmatoare o sa adaug TinyURL support, pentru streaming links.
- InfoBox - Un dialog(MSG_BOX) cu informatii despre melodia redata...nume, durata, cine a pus'o...etc

Bugs:

Nimic (inca)

Video (Acest video nu a fost facut de mine ci de un user care a probat filterscript-ul, asa ca am sa va rog sa nu faceti post pentru a critica video-ul)

https://www.youtube.com/watch?v=6dly-iV62SM

Credits:

Mie(usrb1n) pentru acest FilterScript.
Youtube-mp3 pentru video conversion


Descarca:
http://pastebin.com/RMVWdtzj ---- asta este paste bin
http://www.mediafire.com/?785cl2j4ixc2end ----- asta este pentru downloadat
Sus In jos
MAXYMUSS
[FilterScript] [0.3d] Youtube Player Icon_user_offline

avatar

GameMaster
Rank: GameMaster
Mesaje : 68
Data de inscriere : 13/10/2011
Varsta : 27
Localizare : Ploiesti
[FilterScript] [0.3d] Youtube Player Empty
MesajSubiect: Re: [FilterScript] [0.3d] Youtube Player [FilterScript] [0.3d] Youtube Player EmptyMier Iun 06, 2012 12:28 pm

gj grash
Sus In jos

[FilterScript] [0.3d] Youtube Player

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t [Model]Reclamatie Admin/GameMaster/Player
t [Head Admin(6)]DrAgOsElU-Player Ajutati
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: BlackGaming ^ GTA :: Tutoriale + Resurse-
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente
Intrati,ce mai asteptati?